top of page
8з.jpg

 

Ім’я українського оперного співака Василя Тисяка добре відоме шанувальникам театрального мистецтва. Виступаючи на великих європейських сценах, він творив немеркнучі образи до класичних опер багатьох видатних композиторів. Святим обов’язком В. Тисяк вважав пропаганду українського пісенного і оперного мистецтва, чим заслужив гідну шану у своїх земляків і всіх тих, кому дорогі духовні надбання українського народу.

Цей нарис про його життя і творчу діяльність, перша спроба автора розповісти про великий талант ХІХ століття, повернути людям незаслужено призабуте ім’я. 

Олійник В. Європейський тенор з Велдіжа: художньо-документальний нарис/ Василь Олійник. – Брошнів: Таля, 2000. -  40с.

Художньо- документальні нариси
unnamed (2).jpg

«Пісенний акорд Юрія Соловія» (2017р.) – художньо-документальний нарис.

Книга про Заслуженого працівника культури України, організатора і багатолітнього керівника хорової капели «Верховина» Долинського РБК, музиканта, композитора, диригента, співака, актора, людини багатогранного непересічного таланту Юрія Соловія, який жив і працював у місті Долині. З цим іменем автор пов’язує імена й інших діячів української культури , що своєю творчою працею збагатили її глибокий і повноцінний зміст. Юрій Соловій (1932-1982) був людиною незвичайною, а його любов до пісні безмежною. Та не тільки його: дружина, діти, онуки також присвятили своє життя мистецтву. Про пісенний рід Соловіїв добре відомо в Україні. Розповідаючи про нього, автор торкається глибинних джерел історії цього явища.

Чверть століття Василь Олійник збирав біографічні матеріали, факти, спогади, розповіді до написання розділів книги-пам’яті про знаного долинського маестро… Та, на жаль, потримати в руках це видання йому не судилося. Довелось впорядковувати і готувати до друку його «Пісенний акорд…» вже без нього – як шану світлій пам’яті героя нарису і автора.

Олійник В. Пісенний акорд Юрія Соловія: худ.-док. нарис / Долина, 2017. – 100 с.

bottom of page